Jak pracuję | Radca Prawny Marcin Ratajczak


Rezerwacja terminu porady prawnej

1. Telefonicznie, pod numerem: 732 901 999.

Jeżeli masz problem prawny, zadzwoń do mnie, w celu ustalenia dogodnego terminu spotkania. Gdybym nie odbierał (mogę właśnie być w sądzie lub na spotkaniu), oddzwonię.

2. SMS

Jeżeli nie odbierałbym telefonu, istnieje możliwość wysłania smsa. Proszę podać w nim przynajmniej nazwisko. Jeżeli sprawa jest pilna, ponieważ np. właśnie miało miejsce jakieś wydarzenie lub powoli mija termin złożenia pisma w sądzie, proszę dodać słowo PILNE.

3. Inne sposoby kontaktu

Niechętnie ustalam terminy porad w inny sposób, np. poprzez aplikacje, czy też portale społecznościowe (po pierwsze ze względu na bezpieczeństwo danych i troskę o zachowanie tajemnicy radcowskiej, po drugie z uwagi na ograniczoną możliwość korzystania z tych mediów, po trzecie ze względu na znaczną ilość otrzymywanych wiadomości- śmieci).

Przygotowanie do porady prawnej

Na nasze spotkanie zabierz materiały, które dotyczą sprawy. Nie oceniaj, czy coś jest ważne, czy nie. Ja to ocenię. Jeżeli masz wątpliwości czy jest sens zabierać określony dokument, możesz zapytać mnie telefonicznie podczas ustalania terminu porady.

Staram się:

1. Mówić językiem przystępnym i zrozumiałym dla Klienta;

2. W miarę możliwości rozwiązywać problemy bez konieczności kierowania sprawy do sądu;

3. Myśleć o relacjach stron sporu po jego zakończeniu (np. o relacjach małżonków po rozwodzie i sprawowaniu władzy rodzicielskiej;
o możliwości kontynuowania współpracy biznesowej);

4. Przewidywać rozwój wydarzeń o krok lub dwa do przodu i pomóc Tobie wybrać optymalne rozwiązanie;

5. Przygotować Cię do rozprawy w sądzie, byś wiedział, co tam może się wydarzyć.

 

Przebieg porady prawnej

Na udzielenie Tobie porady rezerwuję pełną godzinę zegarową. To zazwyczaj wystarczający czas, abym mógł Cię wysłuchać i udzielić porady prawnej. Jednak nasze spotkanie może trwać dłużej lub krócej niż godzinę – poświęcę Ci tyle czasu ile potrzebujesz.

Przywiązuję wagę, by mówić w „Twoim języku”. Nie obawiaj się, że będę „rzucał paragrafami”. Zależy mi na tym, by mówić językiem jasnym i zrozumiałym dla Ciebie. Jeżeli jednak czegoś nie zrozumiesz, powiedz mi to. Wtedy wyjaśnię ponownie. Przecież oczekujesz dobrej, konkretnej i zrozumiałej porady prawnej.

Zawsze powiem Tobie prawdę, chociażby nie była ona dla Ciebie przyjemna.

Zależy mi, byś czuł się bezpiecznie, wiedział, co Cię czeka i mógł się na to przygotować.

Pracuję na zasadzie „burzy mózgów”, tzn. wspólnie ustalimy strategię działania. To według mnie najlepszy sposób na obranie właściwej strategii w sprawie. Ja znam prawo, potrafię skutecznie negocjować. Ty z kolei lepiej niż ja znasz naszego „partnera do rozmów” (inni mówią: przeciwnika) i wiesz, na czym Tobie zależy. Wykorzystaj moją wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie. Będzie Ci łatwiej osiągnąć cel.

Pamiętaj, sprawy nie wygrywają się same!Jeśli chcesz żebym do Ciebie oddzwonił, podaj numer telefonu
  
 

 

Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Ratajczak

Tel. 732 901 999

Kancelaria Prawna Słubice

ul. Bohaterów Warszawy 3

69-100 Słubice

Kancelaria Prawna Gorzów Wlkp.

ul. Mieszka I 39

66-400 Gorzów Wlkp.

Kancelaria Prawna Nowy Tomyśl

ul. Poznańska 22

64-300 Nowy Tomyśl

 

email: lp.kazcjataRairalecnaK@tairaterkes   Adres do doręczeń: ul. Bohaterów Warszawy 3 69-100 Słubice